Kolonie w siodle 2019

Wypoczynek zgłoszony do Kuratorium Oświaty.
Zapewniamy sympatyczną i wykwalifikowaną kadrę wychowawców i instruktorów.   
Ośrodek Jeździecki Borowianka zaprasza na wakacje w siodle, każdego kto marzy, by rozpocząć swoją przygodę z końmi lub doskonalić umiejętności, a także zawrzeć nowe znajomości, przyjaźnie oraz fantastycznie spędzić wakacyjny czas.
Zajęcia programowe realizowane podczas kolonii:

 1. Nauka i doskonalenie jazdy konnej, zdobycie i poszerzenie wiedzy o koniach i jeździectwie na poziomie Brązowej i Srebrnej Odznaki Jeździeckiej

 2. Inne atrakcje: wyjazd  do lasu konno i bryczką o wschodzie słońca (w zależności od stopnia zaawansowania uczestników), ognisko, mini sesja zdjęciowa z ulubionym koniem

 3. Wyjazd do Aquaparku  oraz plażowanie przy strzeżonym kąpielisku

 4. Wyjście do  parku linowego
kolonie002.jpg
kolonie-w-siodle-01.jpg
kolonie001.jpg
kolonie003.jpg
kolonie-w-siodle-02.jpg
kolonie-w-siodle-03.jpg
kolonie-w-siodle-04.jpg
Każdemu uczestnikowi oferujemy 2 jazdy konne dziennie podczas których będziemy pracować nad dosiadem, rozluźnieniem, prawidłowym stosowaniem pomocy, by osiągnąć możliwie największa harmonię z cudownym stworzeniem jakim jest koń.

Jazdy poprowadzi wykwalifikowana kadra instruktorów na spokojnych koniach i kucach. W razie niepogody mamy do dyspozycji dwie kryte ujeżdżalnie.

Podczas obozu zostaną przeprowadzone zajęcia praktyczne i teoretyczne przygotowujące do zdania odznak jeździeckich. Uczestnicy będą brali udział w codziennym życiu stajni opiece nad końmi.
Zarezerwuj turnus już teraz!
Formularz rezerwacji

Plan dnia

7.30 Pobudka
7.30-8.00 Poranna toaleta, gimnastyka
8.00-8.30 Przygotowanie do śniadania, sprzątanie pokojów
8.30-9.00 Śniadanie
9.00-12.30 Zajęcia programowe przedpołudniowe
12.30-13.00 Przygotowanie do obiadu
13.00-13.30 Obiad
13.30-15.00 Wypoczynek po obiedzie, możliwość korzystania z telefonów
15.00-18.30 Zajęcia programowe popołudniowe
18.30-19.00 Kolacja
19.00-19.30 Odpoczynek, możliwość korzystania z telefonów
19.30-21.30 Zajęcia wieczorne
21.30-22.00 Przygotowanie do snu
22.00-7.30 Cisza nocna

Podczas kolonii będą wyznaczane osoby, które rano i wieczorem będą pomagały w obowiązkach stajennego. Każdy uczestnik będzie miał jeden taki dyżur.

Godziny w programie mogą ulegać przesunięciu po ustaleniu z uczestnikami kolonii.
Ćwiczenia podczas jazdy konnej będą dostosowane do umiejętności uczestników, mile widziane osoby posiadające umiejętności na poziomie Brązowej i Srebrnej Odznaki Jeździeckiej, chcące doskonalić swój dosiad w skokach i ujeżdżeniu.

W razie niepogody dysponujemy dwiema krytymi ujeżdżalniami by przeprowadzić zaplanowane jazdy oraz salami integracyjnymi, gdzie odbędą się ciekawe zajęcia zastępcze.

Turnusy

NazwaTurnusTerminMiejscaCena
Kolonie w siodle 1 30.06 - 06.07 brak miejsc 1399zł
Kolonie w siodle 2 07.07 - 13.07 brak miejsc 1399zł
Kolonie w siodle 3 14.07 - 20.07 brak miejsc 1399zł
Kolonie w siodle 4 21.07 - 27.07 brak miejsc 1399zł
Kolonie w siodle 5 28.07 - 03.08 dostępne 1399zł Rezerwacja
Kolonie w siodle 6 04.08 - 10.08 dostępne 1399zł Rezerwacja
Kolonie w siodle 7 11.08 - 17.08 dostępne 1399zł Rezerwacja
Kolonie w siodle 8 18.08 - 24.08 dostępne 1399zł Rezerwacja
Kolonie w siodle 9 25.08 - 31.08 dostępne 1399zł Rezerwacja

Uwaga
W przypadku rezerwacji jednego z turnusów do końca kwietnia, obowiązuje rabat w wysokości 100zł
W przypadku rezerwacji jednego z turnusów przez rodzeństwo również obowiązuje rabat od całości 100zł
Zarezerwuj turnus już teraz!
Formularz rezerwacji

Jakie są prawa i obowiązki kolonisty

Uczestnik kolonii:

 • Zabiera ze sobą uśmiech, jest wesoły i dobrze bawi się podczas pobytu u nas

 • Jest koleżeński , chętnie udziela pomocy młodszym i słabszym

 • Stara się być zaradny w każdych okolicznościach

 • Stosuje zasady dobrego wychowania i dba o dobre imię kolonii

 • Zawsze szanuje starszych ludzi, swoich wychowawców oraz wszystkich uczestników wypoczynku.


Uczestnik ma prawo do:

 • Aktywnego wypoczynku;

 • Uczestniczenia w zajęciach programowych: szkolenie, kąpiel, plażowanie, wycieczki, zajęcia sportowe, kulturalne, itp.;

 • Korzystania z wszystkich urządzeń i sprzętu kolonii

 • Bezpośredniego zwracania się w sprawach osobistych do wychowawcy, kierownika kolonii i higienistki


Uczestnik zobowiązany jest do:

 • Aktywnego uczestnictwa w zajęciach programowych

 • Przestrzegania rozkładu dnia

 • Nie oddalania się z terenu kolonii bez wiedzy wychowawcy grupy;

 • Przestrzegania norm i zasad współżycia społecznego w grupie i na kolonii;

 • Wypełniania poleceń przełożonych

 • Dbania o czystość osobistą oraz ład i porządek w pokoju i otoczeniu w którym przebywa


Uczestnik kolonii za swoje zachowanie i działalność może być nagrodzony lub ukarany. Za aktywność i wzorowe zachowanie przewiduje się następujące wyróżnienia i nagrody:

 • Wyróżnienie przez wychowawcę przed grupą uczestników;

 • Wyróżnienie przez kierownika na apelu;


Za rażące przewinienia i nieprzestrzeganie norm i zasad obowiązujących na kolonii uczestnik może być ukarany:

 • Upomnieniem i naganą przez wychowawcę

 • Upomnieniem i naganą przez kierownika na apelu

 • Wydaleniem z placówki kolonii

Jak zapisać dziecko na obóz

Na obóz możesz zapisać dziecko, które ukończyło 7 lat.

Zadzwoń (tel. 668 138 551) lub napisz (wypoczynek@borowianka.pl) do Mariki, która potwierdzi dostępność wybranego turnusu.

Następnie wypełnij formularz zgłoszeniowy, na który w przeciągu dwóch dni otrzymasz odpowiedź. Marika prześle Ci numer konta do wpłacenia zadatku (500 PLN).

Pamiętaj! Tylko wpłata zadatku w przeciągu 7 dni potwierdza udział w obozie. Pozostałe rezerwacje są anulowane.

Gdzie moje dziecko będzie spało i co będzie jadło?

Tygodniowy obóz w Borowiance zawiera 6 noclegów. Cisza nocna rozpoczyna się o godzinie 22:00. Twoja pociecha zamieszka w jednym z domków naszego hotelu. Dysponujemy pokojami 1-4 – osobowymi. Każdy z pokoi wyposażony jest w łazienkę, telewizor oraz darmowy dostęp do wi-fi. Jeśli Twoje dziecko przyjeżdża na obóz z koleżankami, z którymi chce być w pokoju, poinformuj nas o tym. Możesz to zrobić przy wypełnianiu formularza rezerwacyjnego, w polu inne życzenia lub na miejscu.

Wszystkie posiłki przygotowujemy na miejscu, jadłospis opiera się na tradycyjnej kuchni polskiej. Naszą specjalnością są prawdziwe, domowe obiady. Dania nie są porcjowane, zapewniamy pełne, zróżnicowane, zbalansowane wyżywienie – 4 posiłki dziennie. Przygotowujemy potrawy wegetariańskie, wegańskie oraz bezglutenowe.

Co moje dziecko powinno zabrać na obóz?

Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najpotrzebniejszych rzeczy, która pomoże Ci w sprawnym pakowaniu. Nie zapomnij stroju jeździeckiego lub odzieży sportowej (legginsy, dresy, wygodne buty z twarda podeszwą).

Warto zabrać kask lub toczek. Jeśli Twoje dziecko go nie posiada, to otrzyma jeden z kasków z naszej darmowej wypożyczalni. Z wypożyczalni może również pobrać bacik.

Nie pakuj pościeli, zapasu jedzenia ani przyborów kuchennych.

Jak wygląda i z czego powinien się składać strój jeźdźca?

Kask

Obowiązkowym elementem stroju jeźdźca jest toczek lub kask. Ma on za zadanie w razie upadku ochronić głowę jeźdźca przed urazami. Aby nakrycie głowy spełniało swoje ochronne zadanie, musi być umocowane na głowie za pomocą systemu nierozciągliwych pasków. Gumka pod brodą nie zapewnia odpowiedniego mocowania.

Kamizelka ochronna

Kamizelka ochronna przypomina bezrękawnik. Zakłada się ją na normalne ubranie. Jest wzmocniona. Ma za zadanie ochronę ciała jeźdźca w razie upadku. Przydatna jest zwłaszcza przy skokach. Jeśli jeździec upadnie tułowiem na przeszkodę, uderzenie rozłoży się na dużą powierzchnię i będzie miało osłabione działanie.

Spodnie/bryczesy

Spodnie mają nie krępować ruchów, chronić przed otarciami, nie pogarszać przyczepności do siodła. Na początek wystarczą przylegające do ciała spodnie bawełniane. Specjalne spodnie przeznaczone do jazdy konnej to bryczesy. Od kostki do kolana są obcisłe. Nie pogarszają wyczucia konia. Od kolan w górę są luźne i nie krępują ruchów. Nie mają szwu od wewnętrznej strony. Jeźdźcowi nie grozi więc obtarcie. W najprostszym wariancie bryczesy uszyte są z materiału, istnieją w wariantach letnim (cieńsze) i zimowym (grubsze, uszyte z materiału podobnego do sztruksu). Bryczesy często są wzmocnione dodatkowym materiałem w miejscach, które ocierają się o siodło (kolana, siedzenie). Jeżeli zamiast materiału spodnie mają wstawki ze skóry – poprawiają one trzymanie się siodła.

Obuwie

Buty do jazdy konnej powinny być wąskie i mieć twardą, gładką podeszwę i obcas.

Oficerki jeździeckie

Wykonane ze skóry naturalnej lub ekologicznej wysokie buty. Ich cholewka powinna kończyć się jak najwyżej przy równoczesnej swobodzie zgięcia nogi w kolanie. Mogą być wsuwane, zapinane na zamek (z tyłu, po zewnętrznej stronie łydki lub z przodu) lub też wiązane. Oficerki powinny być butami przylegającymi, dobrze dopasowanymi, bez zamka błyskawicznego po ich wewnętrznej stronie oraz z gładką podeszwą i delikatnym obcasem. Te ostatnie elementy zapobiegają utknięciu nogi w strzemieniu - wsunięciu strzemienia zbyt głęboko (obcas) oraz sprzyjają łatwemu wysunięciu nogi (gładka podeszwa). Są kompletnym obuwiem jeździeckim.

Sztyblety jeździeckie

Podobnie jak oficerki wykonane ze skóry naturalnej lub sztucznej buty sięgające do kostki, również z gładką podeszwą i obcasikiem. Najczęściej występują w wersji z gumowym ściągaczem po obu stronach w okolicach kostki, z zameczkiem (z tyłu lub z przodu) lub sznurowane (często z dodatkowym zameczkiem z tyłu). Buty te nie chronią jednak łydki (narażonej na przyszczypywanie przez puślisko i odgniecenia), dlatego najczęściej dodatkowo ubieramy do nich sztylpy.

Sztylpy

Sztylpy wyglądem przypominają getry. Mają za zadanie chronić łydki przed obtarciem. Są one wykonane ze skóry. Sięgają od kostki do kolana. Sztylpy nieco zachodzą na stopę. Pod nimi znajduje się język buta. Dzięki temu maleje prawdopodobieństwo zakleszczenia stopy w strzemieniu. Sztylpy w zimie dobrze chronią przed wiatrem. W lecie można je zdjąć zaraz po jeździe.

Podkolanówki

Wysokie skarpetki przypominające dobrze wszystkim znane podkolanówki. Mogą być używane pod sztylpy i oficerki (zakładane na nogawkę zapobiegają jej zwijaniu się i marszczeniu) lub wraz ze sztybletami tworzyć jeździecki zestaw na mniej wymagające treningi (w sam raz dla początkujących). Mogą być zastąpione bez problemu zwykłymi podkolanówkami, które jednak charakteryzują się przeważnie mniejszą wytrzymałością. Podkolanówki to obowiązkowy dodatek do stroju każdego początkującego i zaawansowanego jeźdźca .

Rękawiczki

Stosowane są dwa rodzaje rękawiczek: letnie i ocieplane. Letnie są cienkie, a ich wewnętrzna powierzchnia pokryta jest gumowymi kuleczkami. Pomagają utrzymać wodze, szczególnie gdy te ostatnie są mokre i śliskie. Rękawiczki zimowe uszyte są z bawełny, polaru, skóry.
Szczególnie w trakcie jazdy latem mogą wydawać się nam niepotrzebne do... pierwszej jazdy na koniu, którego pierwszorzędnym celem będzie wyrwanie nam wodzy. Każdy jeździec prędzej czy później spotka się z takim delikwentem, którego upór pozostawi między naszymi palcami szczypiące ranki i przetarcia na co najmniej parę dni (pod warunkiem, że już więcej na niego bez rękawiczek nie wsiądziemy). Na początek wystarczą rękawiczki ogrodnicze (najlepiej takie z gumowymi wypustkami antypoślizgowymi lub oblewane), jednak niezastąpione pozostają wzmocnienia między palcem małym a serdecznym oraz między kciukiem a palcem wskazującym, które występują niestety jedynie w rękawiczkach jeździeckich. Wbrew pozorom rękawiczki nie służą do ochrony dłoni przed obtarciem przez wodze. Jazda konna nie polega na trzymaniu konia za pysk z taką siłą, jaka mogłaby uszkodzić skórę na dłoniach jeźdźca. Sterowanie koniem odbywa się dosiadem i łydkami, wodze spełniają zaś tylko rolę pomocniczą.

Palcat

Palcat Jest to bacik. Z jednej strony zakończony jest rękojeścią i pętelką. Na drugim końcu ma klapkę. Palcata można używać, aby wzmocnić działanie łydki lub ukarać konia za nieposłuszeństwo. Aby się nim posługiwać , należy pewnie siedzieć na koniu.

Jeśli kupujemy strój do jazdy pamietajmy, aby był dobrze dopasowany i posiadał atesty. Jeśli jeszcze nie udało Ci się skompletować stroju, a wybierasz się do Nas na kolonie lub obóz, pamiętaj że strój ma być wygodny i bezpieczny. Nie powinien krępować ruchów. Musi być więc dosyć luźny, ale nie może w nim nic powiewać. Może to płoszyć konia (Twojego lub innego jeźdźca). Luźne elementy odzieży mogą się też zaczepić się o gałęzie podczas jazdy w terenie.
Nasz Ośrodek posiada stajenne kaski oraz palcaty, które udostępniamy nieodpłatnie.


Masz dodatkowe pytania?
Zadzwoń do naszej instruktorki Mariki

668 138 551