Oferta wigilijna dla firm. Zamówienia tel. 500 119 685. Sprawdź ›
Oferta wigilijna dla firm. Zamówienia tel. 500 119 685. Sprawdź ›
Oferta wigilijna dla firm. Zamówienia tel. 500 119 685. Sprawdź ›

Jak dobrze zaplanować konferencję? Szybki poradnik dla firm

Data publikacji:
Planowanie konferencji może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy chcemy, aby była ona efektywna i przyniosła wymierne korzyści dla naszej firmy.

Czym jest konferencja biznesowa i jaki jest jej cel?


Konferencja biznesowa to spotkanie przedstawicieli różnych firm, branż czy instytucji, mające na celu wymianę doświadczeń, wiedzy oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Organizowane są zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym, a ich tematyka może być bardzo różnorodna – od prezentacji nowych produktów czy technologii po szkolenia czy warsztaty. Celem konferencji jest nie tylko zdobycie nowych umiejętności przez uczestników, ale także promocja firmy i jej oferty oraz budowanie relacji z partnerami biznesowymi.

Jak dobrze zaplanować konferencję?


Kluczem do sukcesu każdej konferencji jest jej staranne zaplanowanie.
Przede wszystkim należy określić cel wydarzenia oraz grupę docelową uczestników. Następnie warto ustalić termin i miejsce konferencji, a także zaplanować jej program, który powinien być atrakcyjny i dostosowany do potrzeb uczestników. Niezwykle ważne jest również zadbanie o odpowiednią promocję wydarzenia, aby dotrzeć do jak najszerszego grona zainteresowanych. Warto również pamiętać o sprawach logistycznych, takich jak zakwaterowanie uczestników, catering czy wynajem sprzętu technicznego.

Gdzie warto zorganizować konferencję?


Miejsce organizacji konferencji ma ogromne znaczenie dla jej powodzenia.
Warto wybrać lokalizację, która będzie łatwo dostępna dla uczestników oraz oferującą odpowiednie warunki do przeprowadzenia spotkania. Coraz większą popularnością cieszą się hotele z salami konferencyjnymi, które oprócz profesjonalnej obsługi i wyposażenia, oferują także możliwość zakwaterowania uczestników na miejscu. Przykładem takiego miejsca może być hotel Borowianka, położony w Ostrowie Wielkopolskim, który dysponuje nowoczesnymi salami konferencyjnymi oraz komfortowymi pokojami oraz monitorowanym parkingiem, który obejmuje aż 150 miejsc parkingowych. Obiekt hotelowy znajduje się zaledwie 2,5 km od dworca PKP i PKS, co gwarantuje wygodny dojazd dla uczestników podróżujących środkami komunikacji publicznej. Tuż przy hotelu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, co umożliwia gościom swobodne poruszanie się po mieście. Tego typu obiekty gwarantują nie tylko udaną konferencję, ale także miłą atmosferę i możliwość relaksu po zakończonym spotkaniu.